Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Jautā mums: +371 67225555
0
Jūsu favorītu sarakstā nav pievienots neviens objekts
Jūsu favorītu saraksts 0 objekti -/s

/mēn.
Atlases filtrs
Atlasīti: 5
Darījuma veids
Pilsēta
Vieta
Iela
Istabu skaits
0 11 no līdz
Stāvs
0 3 no līdz
Platība
0 m2 1110 m2 no līdz
Cena
0 1900000 no līdz
Notīrīt visus filtrus
Atlasīti piedāvājumi
Kārtot pēc:
Pēc noklusējuma
Režģis
Saraksts
Kartes skats

Māju tirdzniecība Rīgā, tās apkārtnē un citviet Latvijā

Veiktie pētījumi liecina, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vēlētos dzīvot privātmājā, nevis dzīvoklī. Cilvēku viedoklis par savu sapņu māju ir ļoti atšķirīgs – vieniem tā ir neliela vienstāvu māja Mārupē vai grezna villa Jūrmalā, bet citiem tas var būt lauku īpašums, piemēram, guļbaļķu māja pie dabas krūts.

Veiktie pētījumi liecina, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vēlētos dzīvot privātmājā, nevis dzīvoklī. Cilvēku viedoklis par savu sapņu māju ir ļoti atšķirīgs – vieniem tā ir neliela vienstāvu māja Mārupē vai grezna villa Jūrmalā, bet citiem tas var būt lauku īpašums, piemēram, guļbaļķu māja pie dabas krūts.

Vispieprasītākās šobrīd ir nelielas un kvalitatīvas privātmājas Rīgā un tuvējā galvaspilsētas apkaimē. Ja kāds pārdod māju ar attiecīgiem parametriem un vēl pievilcīgā cenā – to nopērk ļoti ātri. Vietas, kur visbiežāk tiek meklētas savrupmājas iegādei, ir vietas ar labi attīstītu infrastruktūru:

 • Teika;
 • Āgenskalns;
 • Mežaparks;
 • Vecāķi;
 • Bieriņi;
 • Ķīpsala;
 • Mārupe.

Interesanta tendence pēdējā laikā ir arvien pieaugoša klientu interese par vienstāvīgu māju iegādi. Parasti tie ir cilvēki, kuri jau ir dzīvojuši privātmājā ar vairākiem stāviem un apzinājuši vienstāvīgas mājas priekšrocības. Lai arī sludinājumos ir iespējams atrast īres piedāvājumus savrupmājām, visbiežāk klienti privātmājas tomēr izvēlas pirkt nevis īrēt.

 

Iegādājies vai pārdod māju sadarbībā ar Vestabalt

Savrupmājas iegāde vai pārdošana ir ļoti atbildīgs lēmums, un nereti šis process mēdz būt arī sarežģīts, tādēļ tā veikšanā būtu vēlams piesaistīt zinošus un kvalificētus profesionāļus. Visbiežāk cilvēki nevēlas uzticēt savas mājas pārdošanu vai jaunā mājokļa piemeklēšanu nekustamā īpašuma aģentam, jo sākotnēji šķiet, ka tikpat labi visu spēs izdarīt paša spēkiem. Jāatceras, ka nekustamā īpašuma aģents izdarīs daudz vairāk par sludinājuma „pārdod māju” ievietošanu internetā, kā arī profesionāla speciālista pieredze un zināšanas ļaus Jums izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un liekām raizēm.

Ja vēlaties pārdot māju, mūsu speciālisti apsekos un izvērtēs Jūsu īpašumu, sagatavos profesionālas fotogrāfijas un aprakstus, lai sagatavotu īpašuma sludinājumu, palīdzēs Jūsu īpašumam noteikt tirgus situācijai atbilstošu cenu, aktīvi to piedāvās interesentiem, veiks Jūsu mājokļa prezentācijas potenciāliem pircējiem un vadīs darījuma procesu mājas pirkšanas gadījumā.

Ja plānojat iegādāties māju, Vestabalt nekustamo īpašumu aģenti, apzinoties Jūsu vēlmes un vajadzības, no visa plašā piedāvājumu klāsta atlasīs un piedāvās Jums visatbilstošākos mājokļus, palīdzēs pieņemt pareizos lēmumus, organizēs mājas apskati, vadīs sarunas ar mājas īpašniekiem, veiks nepieciešamos izpētes darbus, palīdzēs nopirkt māju, konsultējot visā mājokļa pirkšanas procesā.

Svarīgi zināt, ka izmantojot Vestabalt nekustamā īpašuma aģenta pakalpojumus, jums atlasītais un piedāvātais privātmāju klāsts vienmēr būs plašāks nekā individuāli pašam to meklējot, jo Vestabalt nekustamo īpašumu datu bāzē vienmēr ir vairāki klienti, kas pārdod māju, bet šie piedāvājumi nav atrodami publiskajā telpā.

Vestabalt īpašumu datu bāze ir ļoti daudzveidīga un regulāri tiek papildināja ar jauniem, aktuālajiem īpašumiem. Sludinājumu sadaļā var atrast:

 • divstāvu privātmāja;
 • vienstāvu māja;
 • mājas bez iekšējās apdares;
 • māja celtniecības stadijā;
 • labiekārtota un mēbelēta māja;
 • koka māja un guļbūve;
 • ķieģeļu un mūra māja;
 • dvīņu māja un rindu māja;
 • privātmāja ciematā;
 • vasarnīcas, lauku īpašumi u.c.

Kam pievērst uzmanību, ja vēlies iegādāties māju?

Vestabalt gandrīz 30 gadus ilgā pieredze nekustamo īpašumu tirgū ir ļāvusi uzkrāt bagātīgu pieredzi un zināšanas mājas iegādes procesā. Esam apkopojuši, mūsuprāt, svarīgākos punktus, kas jāņem vērā pirms mājas iegādes, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Atrašanās vieta. Plānojot mājas iegādi, būtu jāsāk ar vietas izvēli – tas ir svarīgākais aspekts, kas visbūtiskāk ietekmēs ne tikai Jūsu ikdienas gaitas, bet arī īpašuma cenu iegādes brīdī, nākotnes vērtību un iespēju pārdot māju nākotnē. Svarīgi, lai izvēlētais mājoklis atrastos vietā ar labi attīstītu infrastruktūru, lai sabiedriskais transports, skolas, veikali, aptiekas būtu viegli sasniedzamā attālumā. Drošs variants ir izvēlēties privātmāju jau kādā no izveidotajiem privātmāju ciematiem, kur ir sakārtoti piebraucamie ceļi, nodrošināta apsardze, izveidots teritorijas apgaismojums un pieejamas visas komunikācijas.

Cilvēkiem, kuriem ir sapnis dzīvot mājā, bet pilsētā realizēt to nav pa kabatai, būtu vērts papētīt mājokļu piedāvājumus kādā citā pilsētā vai mazpilsētā. Salīdzinājumā ar Rīgu, citās pilsētās iespējams atrast piedāvājumus, kur pārdod māju par daudz pieejamākām cenām.

Atbilstība Jūsu vajadzībām. Pirms mājas iegādes ir svarīgi precīzi apzināt un nodefinēt kritērijus, pēc kādiem meklēt savu jauno mājokli. Mūsu pieredze liecina, ka nepareizi uzstādītas prioritātes, bieži vien noved pie tā, ka klients drīz vien pārdod māju un meklē jaunu. Mājas stāvu skaits un nepieciešamā dzīvojamā platība ir viens no svarīgākajiem kritērijiem. Optimāla platība, kādu rēķina uz 1 ģimenes locekli, visbiežāk ir 50 – 70 kv.m. Runājot par zemes gabala platību, jāatceras, ka tā prasīs kopšanu un uzturēšanu visos gadalaikos – ziemā būs jātīra sniegs, vasarā jāpļauj zāle, rudenī jāgrābj lapas. Saimnieku lielais entuziasms par dārza darbiem pēc pāris gadiem parasti pazūd, un plašās piemājas teritorijas uzturēšana sāk kļūt par apgrūtinājumu, tādēļ, ja vien neesat nolēmuši algot dārznieku vai sētnieku, iesakām izvēlēties īpašumu ar zemes platību 1000 – 1500 kv.m.

Lai māja būtu ērta dzīvošanai un to nevajadzētu pilnībā pārbūvēt, pievērsiet uzmanību telpu plānojumam un apdarei. Noteikti izvērtējiet sanmezglu daudzuma atbilstību jūsu ģimenes locekļu skaitam. Interjera un eksterjera apdarei vajadzētu būt ne tikai kvalitatīvai, bet arī atbilstošai jūsu gaumei.

Uzturēšanas izmaksas. Dzīvošana mājā, salīdzinot ar dzīvošanu dzīvoklī, visbiežāk, izmaksās nedaudz vairāk. Daļa ikmēneša maksājumu neatšķirsies, no dzīvokļa izmaksām – televīzija, internets, ūdens patēriņš. Daļai no ikmēneša maksājumiem būs jūtams pieaugums (parasti tās ir izmaksas, kuras saistītas ar dzīvojamo platību) – elektrība, apkures izdevumi, atkritumu izvešana, apdrošināšana, nekustamā īpašuma nodoklis. Noteikti atradīsies arī kādas jaunas pozīcijas ikmēneša rēķinos, piemēram, apsaimniekošanas izmaksas, ja dzīvojat ciematā. Taču varēsiet „atvadīties” no tādām pozīcijām kā koplietošanas elektrība un apkure, kāpņu telpas tīrīšana, apsaimniekošanas maksa par pazemes autostāvvietu un rezerves fonda uzkrājums. Protams, jārēķinās, ka, dzīvojot privātmājā, jebkuras tehniskas problēmas būs jārisina pašam par saviem līdzekļiem – caurs jumts, aizsalis ūdensvads, sabojājušies garāžas vārti, sīkie remontdarbi u.c.

Tehniskais stāvoklis. Pirms mājas iegādes obligāts ieteikums būtu pieaicināt būvspeciālistu, kas apsekotu māju dotu savu slēdzienu par mājas kvalitāti un tehnisko stāvokli. Noteikti vajadzētu pārbaudīt mājas atbilstību plānojumam. Iegādājoties nepabeigtu jaunbūvi, jāpārliecinās, ka esošā ēka uzbūvēta saskaņā ar iepriekš saskaņoto tehnisko projektu. Pretējā gadījumā var rasties problēmas ar ēkas nodošanu ekspluatācijā. Nevajadzētu kautrēties un pašam mājas īpašniekam pajautāt – kādēļ viņš pārdod māju.

Lasīt vairāk
Lasīt mazāk