Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Jautā mums: +371 67225555
0
Jūsu favorītu sarakstā nav pievienots neviens objekts
Jūsu favorītu saraksts 0 objekti -/s

/mēn.
Atlases filtrs
Atlasīti: 5
Darījuma veids
Pilsēta
Vieta
Iela
Istabu skaits
0 no līdz
Stāvs
0 6 no līdz
Platība
0 m2 0 m2 no līdz
Cena
0 no līdz
Notīrīt visus filtrus
Atlasīti piedāvājumi
Kārtot pēc:
Pēc noklusējuma
Režģis
Saraksts
Kartes skats

Jauno projektu segments pieaug

Jauno projektu tirgus segments kļūst arvien aktīvāks, un kopējais darījumu īpatsvars lēnām turpina pieaugt. Lai arī vislielākā iedzīvotāju interese nemainīgi ir par sērijveida dzīvokļiem, tomēr pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos pieaug.

Jauno projektu tirgus segments kļūst arvien aktīvāks, un kopējais darījumu īpatsvars lēnām turpina pieaugt. Lai arī vislielākā iedzīvotāju interese nemainīgi ir par sērijveida dzīvokļiem, tomēr pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos pieaug. Pie jaunajiem projektiem varam pieskaitīt gan tikko uzceltu māju, gan arī agrāk ekspluatācijā nodotās daudzdzīvokļu projektu ēkas. Dzīvoklis jaunajā projektā mums rada priekšstatu, par nupat ekspluatācijā nodotu ēku ar svaigi remontētām telpām. Patiesībā ne vienmēr tā ir, jo par jauno projektu uzskatāma ēka, kas nodota lietošanā kopš 2000. gada.

Iegādājoties savu mājokli, lielākajai daļai pircēju svarīgi ir ne paša dzīvokļa un projekta parametri, bet arī projekta atrašanās vieta un laba infrastruktūra – lai tuvumā būtu izglītības iestādes, sabiedriskais transports, veikali un citas ikdienā svarīgas iestādes. Jaunie projekti, kas tiek celti kā lieli dzīvojamie kvartāli (piemēram, jaunais projekts Teikā „Jaunā Teika” un Skanstes apkaime), apvieno visas šīs prasības un vēlmes.  Šajos rajonos tiek celtas ne tikai dzīvojamās mājas, bet arī biroju ēkas, veikali, ēdināšanas iestādes, ierīkoti bērnu laukumi un tamlīdzīgi. Lielāko interesi par dzīvi šajos dzīvojamos kvartālos izrāda jaunā paaudze, kuriem ir svarīgi dzīvot ērtā un sakārtotā vidē, kur viss nepieciešamais ir blakus.

Dzīvoklis jaunajā projektā

Iegādāts nekustamais īpašums ir ilgtermiņa ieguldījums nākotnē, tādēļ pircējam pirms tā iegādes noteikti vajadzētu kārtīgi izvērtēt ne tikai īpašuma cenu, bet arī tā uzturēšanas izmaksas ilgtermiņā un vairākas citas nianses, kas saistās ar potenciālo mājokli. Investējot naudu nekustamajā īpašumā, svarīgi apdomāt kāda īpašuma iegādē ilgtermiņā investēt ir izdevīgāk. Visbiežāk pircējam ir jāizdara izvēle starp diviem dzīvokļu mājas veidiem, kurā jauno mājokli iegādāties – sērijveida māja vai jaunais projekts?

 • Ēkas nolietojums

Pirms mājokļa iegādes noteikti jāizvērtē ir ēkas nolietojums un stāvoklis. Lielākajai daļai no sērijveida projektu ēkām nolietojums šodien ir jau sasniedzis 50%. Jauno projektu mājām ekspluatācija ir nesen sākusies vai sākas tikai tagad.
Par lielu mīnusu sērijveida mājām uzskatāmas arī tik bieži sastopamās nelikumīgās pārbūves, piemēram, starpsienu (tai skaitā nesošo) nojaukšanas. Šīs patvaļīgās būvniecības strauji samazina ēkas ekspluatācijas laiku. Jaunajos projektos šāda tendence nav manīta, jo cilvēki pēc iegādes parasti pārbūves neveic. 
Ēkas nolietojums un stāvoklis, protams, vienmēr ir atkarīgs ne tikai no ēkas būvniecības gada, bet no daudziem faktoriem, piemēram, kā māja ir tikusi un tiek apsaimniekota.

 • Kvalitāte

Nav jābūt būvniecības ekspertam, lai pirms mājokļa iegādes painteresētos, kādi materiāli, energoefektivitātes un tehniskie risinājumi izmantoti konkrētajā projektā. Tas var nešķist pārāk būtiski tagad vai pēc gada, bet var diezgan daudz nozīmēt ilgtermiņā.
Nevienam nav noslēpums, ka sērijveida dzīvokļu mājas nevar lepoties ar augstu celtniecības kvalitāti, pie lielākajiem mīnusiem var minēt sliktu skaņas un siltuma izolāciju, problēmas ar ārsienu hidroizolāciju un sienu caursalšanu.
Kā ir ar celtniecības kvalitāti jaunajos projektos? Diemžēl, ne vienmēr dzīvoklis jaunajā projektā garantē augstu kvalitāti. Noskaidrojiet, kas ir projekta attīstītājs un būvnieks – uzņēmums ar ilgstošu pieredzi un labu reputāciju dos lielāku garantiju, ka arī jūsu potenciālais mājoklis atbildīs kvalitātes kritērijiem. Painteresējieties kādas ir atsauksmes par konkrēto projektu, parunājiet ar kaimiņiem.

 • Komunālie maksājumi

Salīdzinot komunālo pakalpojumu rēķinus sērijveida un jaunajos projektos, var secināt, ka visbiežāk ikmēneša komunālie maksājumi jaunajā projektā ir zemāki. To var skaidrot ar to, ka vairums attīstītāju jaunos projektus būvē ar ilgtermiņa pieeju un atbildīgi. Piemēram, veiksmīgu energoefektivitātes risinājumu dēļ, gada vēsajos mēnešos varēsiet būtiski ietaupīt, maksājot par apkuri.
Gada griezumā visai vērā ņemamas izmaksas, dzīvojot sērijveida projektā, sastāda zemes noma. Jaunajos projektos šādas pozīcijas rēķinos nav. Ilgtermiņā dzīvot jaunuzceltā mājā visbiežāk ir izdevīgāk, lētāk un visādi citādi labāk.

 • Hipotekārais kredīts

Svarīgs faktors, ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties dzīvokli sērijveida vai jaunajā projektā, ir hipotekārā kredīta pieejamība un apjomi. Bieži vien mājokļa iegāde nav iespējama bez kredīta, kas nozīmē sadarbību ar banku.
Bankas labprāt finansē jaunos projektus, bieži vien piedāvājot izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus – zemāku pirmo iemaksu vai garāku atmaksas termiņu.

 • Nākotnes vērtība

Visbiežāk iemesls, kādēļ cilvēks dod priekšroku dzīvoklim sērijveida mājā, ir cena. Domājot par īpašumu ilgtermiņā, būtiska ir arī tā nākotnes vērtība. Pavisam iespējams, ka kādreiz dzīvokli Jums vajadzēs pārdot, piemēram, lai iegādātos lielāku vai pārceltos uz citu pilsētu. Nekustamā īpašuma eksperti prognozē, ka vērtība dzīvokļiem sērijveida mājās nākotnē varētu būtiski kristies.  

 

Jaunie projekti Rīgā un Jūrmalā

No visiem Rīgā pieejamajiem jaunajiem projektiem vislielākā iedzīvotāju interese nemainīgi ir par projektiem Rīgas mikrorajonos un Pierīgā. Mājokļu meklētāju vidū ļoti iecienīti ir jaunie projekti Pārdaugavā. Tas skaidrojams ar to, ka cilvēki vēl joprojām visvairāk pērk ekonomiskus un mazāku platību mājokļus. Lielāki dzīvokļi tomēr vairāk ir pieprasīti Rīgas centrā, bet tā attiecīgi ir jau cita cenu un pircēju kategorija.

Taču arī jaunais projekts kā vieta savam mājoklim kļūst arvien pieprasītāks, un interese par jauniem, mūsdienīgiem dzīvokļiem pakāpeniski turpina palielināties. Rīgā iezīmējas tāda pati tendence kā citviet pasaulē – platības dzīvokļiem jaunajos projektos samazinās, līdz ar ko cenas pircējiem kļūst pieejamākas. Atsevišķs segments ir arī ekskluzīvi jaunie projekti Rīgas centrā vai Vecrīgā.

Dzīvokļu piedāvājums jaunajos projektos Rīgā ir gana plašs:

 • jaunie projekti Rīgas centrā;
 • Jaunie projekti Vecrīgā un ekskluzīvajā centrā;
 • jaunie projekti mikrorajonos;
 • jaunie projekti Jūrmalā.

 

Dzīvokļus jaunajos projektos šodien iespējams iegādāties visām gaumēm un prasībām:

 • Dzīvokļi ar pilnu iekšējo apdari;
 • Dzīvokļi ar pelēko apdari;
 • Nelieli studio tipa dzīvokļi;
 • Dzīvokļi ar divām, trim, četrām vai vairāk istabām;
 • Ar visām ērtībām – liftiem, pazemes autostāvvietām un mantu glabātuvēm.
Lasīt vairāk
Lasīt mazāk