Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Jautā mums: +371 67225555
0
Jūsu favorītu sarakstā nav pievienots neviens objekts
Jūsu favorītu saraksts 0 objekti -/s

/mēn.

Nekustamā īpašuma tirgus vienmēr ir bijusi un ir viena no aktīvākajām uzņēmējdarbības nozarēm. Ievērojami lielākā daļa darījumu Latvijas nekustamā īpašuma tirgū notiek Rīgā un tās apkaimē, kas ir skaidrojams ar vislielāko iedzīvotāju skaitu, ekonomisko aktivitāti un augstāko algu līmeni.

Vestabalt-icon-dzivokli Created with Sketch.

Dzīvokļi

Dzīvokļi vienmēr ir bijis pieprasītākais un arī visvairāk piedāvātais dzīvojamā fonda nekustamā īpašuma veids. Pēdējā laikā mājokļu pircēju prasības attiecībā uz dzīvokli un kopējo dzīvojamās vides kvalitāti ir augušas. Par racionālu izvēli arvien biežāk kļūst dzīvokļa iegāde, kas būtu ilgtspējīga investīcija, tā rezultātā ekskluzīvi dzīvokļi, augstas kvalitātes un luksus klases dzīvokļi ir pieprasīti arvien vairāk.

Vestabalt īpašumu datu bāzē lielākoties atrodami tieši vidējās, luksus un augstākās klases segmenta dzīvokļi Rīgā. Katra klienta individuālajām vēlmēm tiks piemeklēts atbilstošs mājoklis – nemēbelēts vai mēbelēts dzīvoklis, dzīvoklis jaunajā projektā, mansarda dzīvoklis, dzīvoklis Rīgas klusajā centrā vai dzīvoklis Vecrīgā. Dzīvokļi pieejami gan iegādei, gan īrei.

 

Vestabalt piedāvātie dzīvokļi

Vestabalt īpašumu datu bāzē pieejami dzīvokļi klientiem ar visdažādākajām prasībām – sākot ar salīdzinoši nelieliem dzīvokļiem dažādos Rīgas un Pierīgas rajonos un beidzot ar luksusa klases apartamentiem, kas atrodas ekskluzīvākajos Rīgas centra namīpašumos. Liela interese ir arī par dzīvokļiem specprojektos un pirmskara ēkās, tādēļ arī šādi dzīvokļi ir atrodami Vestabalt mājas lapas sludinājumos.

Lai katram klientam spētu piedāvāt atbilstošāko mājokli, gan tiem, kuri vēlas izīrēt dzīvokli, gan tiem, kuri vēlas iegādāties dzīvokli, Vestabalt īpašumu datu bāzē atrodas vairāk kā 1000 mūsdienīgi dzīvokļi dažādām gaumēm un vajadzībām.


Pirkt vai īrēt?

Izvēle starp mājokļa iegādi un īri ne vienmēr ir vienkāršs lēmums. Bieži vien cilvēki izvēlas īrēt dzīvokli, jo pietrūkst finanses dzīvokļa tūlītējai iegādei, taču nereti situācija ir tāda, ka ikmēneša kredīta maksājums par dzīvokli būtu zemāks par dzīvokļa ikmēneša īres maksu.

Saskaņā ar banku datiem pēdējā laikā dzīvokļa kredīts tiek pieprasīts arvien biežāk (pieprasījums pēc dzīvokļa kredīta pēdējā laikā pieaug).  Augošo pieprasījumu nosaka gan labāka iedzīvotāju pirktspēja, gan lielāka mājokļu kredītu pieejamība.

Ievērojamu skaitu potenciālo pircēju var atturēt pirmās iemaksas nepieciešamība. Taču pareizā izvēle, iespējams, var ļaut uzkrāt naudu pirmajai iemaksai. Piemēram, ja īrēsiet dzīvokli ar mēbelēm, jums nebūs jāiegulda līdzekļi mēbeļu un sadzīves tehnikas iegādei, tāpat nebūs jādomā par veicamajiem remontdarbiem dzīvoklī vai ēkā, kurā īres dzīvoklis atrodas. Arī situācijā, ja neesat vēl pārliecināts par mājokļa lokācijas vietu vai tā lieluma izvēli, pareizāk būtu to īrēt.

Taču jārēķinās, ka dzīvojot īres dzīvoklī, nekad nevarēsiet būt drošs par to, cik ilgi šajā vietā varēsiet apmesties – pēc līguma termiņa beigām īpašniekam ir tiesības to nepagarināt.

Dzīvokļa pirkšanas lielākais ieguvums ir stabilitāte un  iespēja pieņemt patstāvīgus lēmumus par dzīvokļa iekārtojumu vai nosacījumiem, nerēķinoties ar dzīvokļa īpašnieka prasībām.

Kvalitatīvi īres dzīvokļi Rīgā ir ļoti pieprasīti. Interese par šādiem dzīvokļiem ir liela, pieprasījumam brīžiem par pārsniedzot piedāvājumu. Nekustamais īpašums kā ilgtermiņa investīcija sevi ir pierādījis un joprojām ir viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem.

 

Kam pievērst uzmanību iegādājoties dzīvokli?

Ja esat nolēmis iegādāties dzīvokli, īstā mājokļa atrašana var prasīt ilgu laiku un pūles. Interneta vidē sludinājumos ir atrodami neskaitāmi dzīvokļi visdažādākajās cenu amplitūdās. Kā izvēlēties īsto (kā izvēlēties īsto starp visiem, kas pārdod dzīvokli)? Nevajadzētu aizmirst, ka mājokļa iegāde ir ne tikai savas dzīvesvietas nodrošināšana, bet arī labs nākotnes ieguldījums.


Dzīvokļa atrašanās vieta ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem nekustamā īpašuma vērtībai nākotnē. Infrastruktūras ziņā ir svarīgi pievērst uzmanību veikalu, skolu, bērnudārzu un sabiedriskā transporta pieturu pieejamībai. Tāpat būtu vērts painteresēties, kā tuvākā un tālākā nākotnē varētu mainīties apkārtējā infrastruktūra.

Līdzās īpašuma atrašanās vietai dzīvokļa tehniskais stāvoklis ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem pircēja lēmumu ietekmējošajiem faktoriem. Lai dzīvokļa iegādes procesā izdarītu pareizo izvēli, pircējam jābūt pieejamam pēc iespējas detalizētākam īpašuma tehniskā stāvokļa raksturojumam (jāpievērš uzmanība ēkas ārsienām, vai tajās nav plaisu, ēkas pagrabam, mājās esošajām komunikācijām, jānoskaidro kāds ir jumta stāvoklis un kad un kādi remontdarbi ēkai ir veikti).

Noteikti vajadzētu pārbaudīt dzīvokļa atbilstību plānojumam un noskaidrot arī īpašuma statusu (piemēram, vai tas ir iekļauts kultūras pieminekļu sarakstā), kā arī vajadzētu noskaidrot, kam pieder zeme un kāds ir nekustamā īpašuma nodokļa apmērs.


Runājot par cenas atbilstību - īpašuma vērtēšana ir viens no svarīgākajiem un gudrākajiem soļiem, ko var veikt jauna mājokļa pircējs. Tas sniedz pilnvērtīgu informāciju par patieso īpašuma vērtību, ļaujot saprast, vai par konkrēto pirkumu tiks pārmaksāts, vai gluži otrādi, tā cena ir zem tirgus vērtības. Runājot pa izmaksām, kas attiecas uz dzīvokli, ne mazāk būtiski ir izpētīt un paredzēt mājas vai dzīvokļa ekspluatācijas izmaksas un komunālos maksājumus.


Profesionāla nekustamā īpašuma speciālista piesaistīšana mājokļa iegādes procesā,  ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem pēc dzīvokļa iegādes, jo visi augstāk minētie faktori, tiek noskaidroti un izpētīti pirms dzīvokļa piedāvāšanas klientam. Tāpat jāatceras, ka izmantojot Vestabalt nekustamā īpašuma aģenta pakalpojumus, jums atlasītais un piedāvātais mājokļu klāsts vienmēr būs plašāks kā individuāli pašam meklējot dzīvokli, jo Vestabalt nekustamo īpašumu datu bāzē vienmēr ir vairāki dzīvokļi Rīgā un apkaimē, kas nav atrodami publiskajā telpā.

Skatīt
Vestabalt-icon-majas Created with Sketch.

Mājas

Veiktie pētījumi liecina, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vēlētos dzīvot privātmājā, nevis dzīvoklī. Cilvēku viedoklis par savu sapņu māju ir ļoti atšķirīgs – vieniem tā ir neliela vienstāvu māja Mārupē vai grezna villa Jūrmalā, bet citiem tas var būt lauku īpašums, piemēram, guļbaļķu māja pie dabas krūts.

Vispieprasītākās šobrīd ir nelielas un kvalitatīvas privātmājas Rīgā un tuvējā galvaspilsētas apkaimē. Ja kāds pārdod māju ar attiecīgiem parametriem un vēl pievilcīgā cenā – to nopērk ļoti ātri. Vietas, kur visbiežāk tiek meklētas savrupmājas iegādei, ir vietas ar labi attīstītu infrastruktūru:

 • Teika;
 • Āgenskalns;
 • Mežaparks;
 • Vecāķi;
 • Bieriņi;
 • Ķīpsala;
 • Mārupe.

Interesanta tendence pēdējā laikā ir arvien pieaugoša klientu interese par vienstāvīgu māju iegādi. Parasti tie ir cilvēki, kuri jau ir dzīvojuši privātmājā ar vairākiem stāviem un apzinājuši vienstāvīgas mājas priekšrocības. Lai arī sludinājumos ir iespējams atrast īres piedāvājumus savrupmājām, visbiežāk klienti privātmājas tomēr izvēlas pirkt nevis īrēt.

 

Iegādājies vai pārdod māju sadarbībā ar Vestabalt

Savrupmājas iegāde vai pārdošana ir ļoti atbildīgs lēmums, un nereti šis process mēdz būt arī sarežģīts, tādēļ tā veikšanā būtu vēlams piesaistīt zinošus un kvalificētus profesionāļus. Visbiežāk cilvēki nevēlas uzticēt savas mājas pārdošanu vai jaunā mājokļa piemeklēšanu nekustamā īpašuma aģentam, jo sākotnēji šķiet, ka tikpat labi visu spēs izdarīt paša spēkiem. Jāatceras, ka nekustamā īpašuma aģents izdarīs daudz vairāk par sludinājuma „pārdod māju” ievietošanu internetā, kā arī profesionāla speciālista pieredze un zināšanas ļaus Jums izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un liekām raizēm.

Ja vēlaties pārdot māju, mūsu speciālisti apsekos un izvērtēs Jūsu īpašumu, sagatavos profesionālas fotogrāfijas un aprakstus, lai sagatavotu īpašuma sludinājumu, palīdzēs Jūsu īpašumam noteikt tirgus situācijai atbilstošu cenu, aktīvi to piedāvās interesentiem, veiks Jūsu mājokļa prezentācijas potenciāliem pircējiem un vadīs darījuma procesu mājas pirkšanas gadījumā.

Ja plānojat iegādāties māju, Vestabalt nekustamo īpašumu aģenti, apzinoties Jūsu vēlmes un vajadzības, no visa plašā piedāvājumu klāsta atlasīs un piedāvās Jums visatbilstošākos mājokļus, palīdzēs pieņemt pareizos lēmumus, organizēs mājas apskati, vadīs sarunas ar mājas īpašniekiem, veiks nepieciešamos izpētes darbus, palīdzēs nopirkt māju, konsultējot visā mājokļa pirkšanas procesā.

Svarīgi zināt, ka izmantojot Vestabalt nekustamā īpašuma aģenta pakalpojumus, jums atlasītais un piedāvātais privātmāju klāsts vienmēr būs plašāks nekā individuāli pašam to meklējot, jo Vestabalt nekustamo īpašumu datu bāzē vienmēr ir vairāki klienti, kas pārdod māju, bet šie piedāvājumi nav atrodami publiskajā telpā.

Vestabalt īpašumu datu bāze ir ļoti daudzveidīga un regulāri tiek papildināja ar jauniem, aktuālajiem īpašumiem. Sludinājumu sadaļā var atrast:

 • divstāvu privātmāja;
 • vienstāvu māja;
 • mājas bez iekšējās apdares;
 • māja celtniecības stadijā;
 • labiekārtota un mēbelēta māja;
 • koka māja un guļbūve;
 • ķieģeļu un mūra māja;
 • dvīņu māja un rindu māja;
 • privātmāja ciematā;
 • vasarnīcas, lauku īpašumi u.c.

Kam pievērst uzmanību, ja vēlies iegādāties māju?

Vestabalt gandrīz 30 gadus ilgā pieredze nekustamo īpašumu tirgū ir ļāvusi uzkrāt bagātīgu pieredzi un zināšanas mājas iegādes procesā. Esam apkopojuši, mūsuprāt, svarīgākos punktus, kas jāņem vērā pirms mājas iegādes, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Atrašanās vieta. Plānojot mājas iegādi, būtu jāsāk ar vietas izvēli – tas ir svarīgākais aspekts, kas visbūtiskāk ietekmēs ne tikai Jūsu ikdienas gaitas, bet arī īpašuma cenu iegādes brīdī, nākotnes vērtību un iespēju pārdot māju nākotnē. Svarīgi, lai izvēlētais mājoklis atrastos vietā ar labi attīstītu infrastruktūru, lai sabiedriskais transports, skolas, veikali, aptiekas būtu viegli sasniedzamā attālumā. Drošs variants ir izvēlēties privātmāju jau kādā no izveidotajiem privātmāju ciematiem, kur ir sakārtoti piebraucamie ceļi, nodrošināta apsardze, izveidots teritorijas apgaismojums un pieejamas visas komunikācijas.

Cilvēkiem, kuriem ir sapnis dzīvot mājā, bet pilsētā realizēt to nav pa kabatai, būtu vērts papētīt mājokļu piedāvājumus kādā citā pilsētā vai mazpilsētā. Salīdzinājumā ar Rīgu, citās pilsētās iespējams atrast piedāvājumus, kur pārdod māju par daudz pieejamākām cenām.

Atbilstība Jūsu vajadzībām. Pirms mājas iegādes ir svarīgi precīzi apzināt un nodefinēt kritērijus, pēc kādiem meklēt savu jauno mājokli. Mūsu pieredze liecina, ka nepareizi uzstādītas prioritātes, bieži vien noved pie tā, ka klients drīz vien pārdod māju un meklē jaunu. Mājas stāvu skaits un nepieciešamā dzīvojamā platība ir viens no svarīgākajiem kritērijiem. Optimāla platība, kādu rēķina uz 1 ģimenes locekli, visbiežāk ir 50 – 70 kv.m. Runājot par zemes gabala platību, jāatceras, ka tā prasīs kopšanu un uzturēšanu visos gadalaikos – ziemā būs jātīra sniegs, vasarā jāpļauj zāle, rudenī jāgrābj lapas. Saimnieku lielais entuziasms par dārza darbiem pēc pāris gadiem parasti pazūd, un plašās piemājas teritorijas uzturēšana sāk kļūt par apgrūtinājumu, tādēļ, ja vien neesat nolēmuši algot dārznieku vai sētnieku, iesakām izvēlēties īpašumu ar zemes platību 1000 – 1500 kv.m.

Lai māja būtu ērta dzīvošanai un to nevajadzētu pilnībā pārbūvēt, pievērsiet uzmanību telpu plānojumam un apdarei. Noteikti izvērtējiet sanmezglu daudzuma atbilstību jūsu ģimenes locekļu skaitam. Interjera un eksterjera apdarei vajadzētu būt ne tikai kvalitatīvai, bet arī atbilstošai jūsu gaumei.

Uzturēšanas izmaksas. Dzīvošana mājā, salīdzinot ar dzīvošanu dzīvoklī, visbiežāk, izmaksās nedaudz vairāk. Daļa ikmēneša maksājumu neatšķirsies, no dzīvokļa izmaksām – televīzija, internets, ūdens patēriņš. Daļai no ikmēneša maksājumiem būs jūtams pieaugums (parasti tās ir izmaksas, kuras saistītas ar dzīvojamo platību) – elektrība, apkures izdevumi, atkritumu izvešana, apdrošināšana, nekustamā īpašuma nodoklis. Noteikti atradīsies arī kādas jaunas pozīcijas ikmēneša rēķinos, piemēram, apsaimniekošanas izmaksas, ja dzīvojat ciematā. Taču varēsiet „atvadīties” no tādām pozīcijām kā koplietošanas elektrība un apkure, kāpņu telpas tīrīšana, apsaimniekošanas maksa par pazemes autostāvvietu un rezerves fonda uzkrājums. Protams, jārēķinās, ka, dzīvojot privātmājā, jebkuras tehniskas problēmas būs jārisina pašam par saviem līdzekļiem – caurs jumts, aizsalis ūdensvads, sabojājušies garāžas vārti, sīkie remontdarbi u.c.

Tehniskais stāvoklis. Pirms mājas iegādes obligāts ieteikums būtu pieaicināt būvspeciālistu, kas apsekotu māju dotu savu slēdzienu par mājas kvalitāti un tehnisko stāvokli. Noteikti vajadzētu pārbaudīt mājas atbilstību plānojumam. Iegādājoties nepabeigtu jaunbūvi, jāpārliecinās, ka esošā ēka uzbūvēta saskaņā ar iepriekš saskaņoto tehnisko projektu. Pretējā gadījumā var rasties problēmas ar ēkas nodošanu ekspluatācijā. Nevajadzētu kautrēties un pašam mājas īpašniekam pajautāt – kādēļ viņš pārdod māju.

Skatīt
Vestabalt-icon-jaunie-proejkti Created with Sketch.

Jaunie projekti

Jauno projektu tirgus segments kļūst arvien aktīvāks, un kopējais darījumu īpatsvars lēnām turpina pieaugt. Lai arī vislielākā iedzīvotāju interese nemainīgi ir par sērijveida dzīvokļiem, tomēr pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos pieaug. Pie jaunajiem projektiem varam pieskaitīt gan tikko uzceltu māju, gan arī agrāk ekspluatācijā nodotās daudzdzīvokļu projektu ēkas. Dzīvoklis jaunajā projektā mums rada priekšstatu, par nupat ekspluatācijā nodotu ēku ar svaigi remontētām telpām. Patiesībā ne vienmēr tā ir, jo par jauno projektu uzskatāma ēka, kas nodota lietošanā kopš 2000. gada.


Iegādājoties savu mājokli, lielākajai daļai pircēju svarīgi ir ne paša dzīvokļa un projekta parametri, bet arī projekta atrašanās vieta un laba infrastruktūra - lai tuvumā būtu izglītības iestādes, sabiedriskais transports, veikali un citas ikdienā svarīgas iestādes. Jaunie projekti, kas tiek celti kā lieli dzīvojamie kvartāli (piemēram, jaunais projekts Teikā „Jaunā Teika” un Skanstes apkaime), apvieno visas šīs prasības un vēlmes.  Šajos rajonos tiek celtas ne tikai dzīvojamās mājas, bet arī biroju ēkas, veikali, ēdināšanas iestādes, ierīkoti bērnu laukumi un tamlīdzīgi. Lielāko interesi par dzīvi šajos dzīvojamos kvartālos izrāda jaunā paaudze, kuriem ir svarīgi dzīvot ērtā un sakārtotā vidē, kur viss nepieciešamais ir blakus.

Dzīvoklis jaunajā projektā

Iegādāts nekustamais īpašums ir ilgtermiņa ieguldījums nākotnē, tādēļ pircējam pirms tā iegādes noteikti vajadzētu kārtīgi izvērtēt ne tikai īpašuma cenu, bet arī tā uzturēšanas izmaksas ilgtermiņā un vairākas citas nianses, kas saistās ar potenciālo mājokli. Investējot naudu nekustamajā īpašumā, svarīgi apdomāt kāda īpašuma iegādē ilgtermiņā investēt ir izdevīgāk. Visbiežāk pircējam ir jāizdara izvēle starp diviem dzīvokļu mājas veidiem, kurā jauno mājokli iegādāties – sērijveida māja vai jaunais projekts?

 • Ēkas nolietojums

Pirms mājokļa iegādes noteikti jāizvērtē ir ēkas nolietojums un stāvoklis. Lielākajai daļai no sērijveida projektu ēkām nolietojums šodien ir jau sasniedzis 50%. Jauno projektu mājām ekspluatācija ir nesen sākusies vai sākas tikai tagad.
Par lielu mīnusu sērijveida mājām uzskatāmas arī tik bieži sastopamās nelikumīgās pārbūves, piemēram, starpsienu (tai skaitā nesošo) nojaukšanas. Šīs patvaļīgās būvniecības strauji samazina ēkas ekspluatācijas laiku. Jaunajos projektos šāda tendence nav manīta, jo cilvēki pēc iegādes parasti pārbūves neveic. 
Ēkas nolietojums un stāvoklis, protams, vienmēr ir atkarīgs ne tikai no ēkas būvniecības gada, bet no daudziem faktoriem, piemēram, kā māja ir tikusi un tiek apsaimniekota.

 • Kvalitāte

Nav jābūt būvniecības ekspertam, lai pirms mājokļa iegādes painteresētos, kādi materiāli, energoefektivitātes un tehniskie risinājumi izmantoti konkrētajā projektā. Tas var nešķist pārāk būtiski tagad vai pēc gada, bet var diezgan daudz nozīmēt ilgtermiņā.
Nevienam nav noslēpums, ka sērijveida dzīvokļu mājas nevar lepoties ar augstu celtniecības kvalitāti, pie lielākajiem mīnusiem var minēt sliktu skaņas un siltuma izolāciju, problēmas ar ārsienu hidroizolāciju un sienu caursalšanu.
Kā ir ar celtniecības kvalitāti jaunajos projektos? Diemžēl, ne vienmēr dzīvoklis jaunajā projektā garantē augstu kvalitāti. Noskaidrojiet, kas ir projekta attīstītājs un būvnieks - uzņēmums ar ilgstošu pieredzi un labu reputāciju dos lielāku garantiju, ka arī jūsu potenciālais mājoklis atbildīs kvalitātes kritērijiem. Painteresējieties kādas ir atsauksmes par konkrēto projektu, parunājiet ar kaimiņiem.

 • Komunālie maksājumi

Salīdzinot komunālo pakalpojumu rēķinus sērijveida un jaunajos projektos, var secināt, ka visbiežāk ikmēneša komunālie maksājumi jaunajā projektā ir zemāki. To var skaidrot ar to, ka vairums attīstītāju jaunos projektus būvē ar ilgtermiņa pieeju un atbildīgi. Piemēram, veiksmīgu energoefektivitātes risinājumu dēļ, gada vēsajos mēnešos varēsiet būtiski ietaupīt, maksājot par apkuri.
Gada griezumā visai vērā ņemamas izmaksas, dzīvojot sērijveida projektā, sastāda zemes noma. Jaunajos projektos šādas pozīcijas rēķinos nav. Ilgtermiņā dzīvot jaunuzceltā mājā visbiežāk ir izdevīgāk, lētāk un visādi citādi labāk.

 • Hipotekārais kredīts

Svarīgs faktors, ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties dzīvokli sērijveida vai jaunajā projektā, ir hipotekārā kredīta pieejamība un apjomi. Bieži vien mājokļa iegāde nav iespējama bez kredīta, kas nozīmē sadarbību ar banku.
Bankas labprāt finansē jaunos projektus, bieži vien piedāvājot izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus – zemāku pirmo iemaksu vai garāku atmaksas termiņu.

 • Nākotnes vērtība

Visbiežāk iemesls, kādēļ cilvēks dod priekšroku dzīvoklim sērijveida mājā, ir cena. Domājot par īpašumu ilgtermiņā, būtiska ir arī tā nākotnes vērtība. Pavisam iespējams, ka kādreiz dzīvokli Jums vajadzēs pārdot, piemēram, lai iegādātos lielāku vai pārceltos uz citu pilsētu. Nekustamā īpašuma eksperti prognozē, ka vērtība dzīvokļiem sērijveida mājās nākotnē varētu būtiski kristies.  

 

Jaunie projekti Rīgā un Jūrmalā

No visiem Rīgā pieejamajiem jaunajiem projektiem vislielākā iedzīvotāju interese nemainīgi ir par projektiem Rīgas mikrorajonos un Pierīgā. Mājokļu meklētāju vidū ļoti iecienīti ir jaunie projekti Pārdaugavā. Tas skaidrojams ar to, ka cilvēki vēl joprojām visvairāk pērk ekonomiskus un mazāku platību mājokļus. Lielāki dzīvokļi tomēr vairāk ir pieprasīti Rīgas centrā, bet tā attiecīgi ir jau cita cenu un pircēju kategorija.


Taču arī jaunais projekts kā vieta savam mājoklim kļūst arvien pieprasītāks, un interese par jauniem, mūsdienīgiem dzīvokļiem pakāpeniski turpina palielināties. Rīgā iezīmējas tāda pati tendence kā citviet pasaulē – platības dzīvokļiem jaunajos projektos samazinās, līdz ar ko cenas pircējiem kļūst pieejamākas. Atsevišķs segments ir arī ekskluzīvi jaunie projekti Rīgas centrā vai Vecrīgā.


Dzīvokļu piedāvājums jaunajos projektos Rīgā ir gana plašs:

 • jaunie projekti Rīgas centrā;
 • Jaunie projekti Vecrīgā un ekskluzīvajā centrā;
 • jaunie projekti mikrorajonos;
 • jaunie projekti Jūrmalā.

 

Dzīvokļus jaunajos projektos šodien iespējams iegādāties visām gaumēm un prasībām:

 • Dzīvokļi ar pilnu iekšējo apdari;
 • Dzīvokļi ar pelēko apdari;
 • Nelieli studio tipa dzīvokļi;
 • Dzīvokļi ar divām, trim, četrām vai vairāk istabām;
 • Ar visām ērtībām – liftiem, pazemes autostāvvietām un mantu glabātuvēm.
Skatīt
Vestabalt-icon-zeme Created with Sketch.

Zeme

Lietošanas mērķis raksturo zemes pašreizējo izmantošanu vai pašvaldības teritorijas plānojumā (detālplānojumā) norādīto atļauto zemes izmantošanas veidu. Lietošanas mērķi nosaka pašvaldība un spēkā esošais teritorijas plānojums, kurā nekustamais īpašums atrodas.

Zemes īpašumus pēc to lietošanas mērķa var iedalīt divās kategorijās:

 • Apbūves zeme;
 • Zeme, uz kuras apbūve nav primārā zemes izmantošana.
   

Zeme, uz kuras apbūve nav primārā zemes izmantošana, šo noteikumu izpratnē skaitās lauksaimniecībai, mežsaimniecībai, ūdens objektu, derīgo izrakteņu ieguvei vai dabas pamatnei un rekreācijai izmantotās teritorijas u.c.

Apbūves zeme šo noteikumu izpratnē ir dažāda veida apbūvēta vai vēl neapbūvēta zeme. Apbūvēta zeme, kuru atbilstoši zemes likumīgai izmantošanai izmanto būvju, inženierkomunikāciju vai labiekārtojuma uzturēšanai un neapbūvēta zeme, uz kuru ir izsniegta būvatļauja, uz kuras vietējās pašvaldības teritorijas plānojums paredz apbūvi vai kuru atbilstoši detālplānojumam ir plānots (atļauts) izmantot būvju, inženierkomunikāciju vai labiekārtojuma uzturēšanai.

 

Tomēr populārākais veids kā zemi mēdz iedalīt zemes īpašnieki, kuri pārdod zemi, ir:

 • Privātas apbūves zeme jeb zeme privātai apbūvei,
 • Komercapbūves zeme.
   

Pieprasīta ir gan zeme privātai apbūvei – šo pieprasījumu lielāko tiesu izsaka vietējie iedzīvotāji, gan zeme investīcijām un attīstības projektiem– to galvenokārt izsaka ārvalstu uzņēmēji.

Pēdējā laikā pieaugoša interese no vietējā iedzīvotāja ir par privātās apbūves zemes īpašumiem tuvējā Pierīgā – Baltezers, Berģi, Ādaži, Katlakalns, Mārupe, Jaunmārupe, Ķekava, Garkane.

Patstāvīga un stabila ir arī vēlme no klientu puses pēc zemes iegādes vasaras īpašuma vai lauku māju tālākajai attīstībai- esam novērojuši, ka šajā kategorijā visvairāk skatījumu saņem sludinājumi, kur pārdod zemi pie jūras un Latvijas upēm.  Vispieprasītākās vietas pēc brīvdienu īpašumiem ir Jūrkalne, Kolka, Pāvilosta, Liepāja, Saulkrasti, Lapmežciems, Ragaciems, Mērsrags, Engure.

 

Zeme kā investīcija

Nekustamais īpašums kā ilgtermiņa investīcija sevi ir attaisnojusi jau vairāku desmitu gaidu laikā un ir viens no populārākajiem ieguldījumu-investīciju veidiem. Investori bieži izvēlas ieguldīt tieši zemes gabalu iegādē - starp tādām varētu būt lauksaimniecības zeme, meži, zemes iegāde stratēģiski nozīmīgā vietā, u.c.

 

Pareizā vietā un par pareizi noteiktu iegādes cenu nopirkta zeme dod investoram lielu attīstības un peļņas potenciālu, ar salīdzinoši nelieliem riskiem: zeme nevar zaudēt vērtību kā vērtspapīri – tā nevar novecot, nolietoties vai sagrūt.  

 

Vēlamies dalīties ar dažiem vienkāršiem ieteikumiem, kas palīdzēs tiem, kuri vēlas pirkt zemi Latvijā:

 • Pareizi izvēlēta stratēģiska atrašanās vieta. Atrašanā vieta zemei, tāpat kā jebkuram nekustamajam īpašumam ir šī īpašuma vissvarīgākais kritērijs.
 • Izvēloties zemi dzīvojamai apbūvei, ļoti svarīga ir apkārtne: kaimiņi, tuvumā esošā infrastruktūra un pieejamās komunikācijas, attālums līdz centram. Ja runa ir par zemi komerciālajai apbūvei, tad kritēriji, kas ņemami vērā, ir atļautie apbūves rādītāji, intensitāte un atļautais stāvu skaits, piebraukšanas ērtums, atrašanās vietas stratēģiskais nozīmīgums ilgtermiņā, transporta plūsmas intensitāte. Vērtīgi būtu noskaidrot teritorijas kopējos plānotos attīstības plānus un lielākos attīstības/infrastruktūras projektus kādi plānojas tuvumā.
 • Infrastruktūra. Vienmēr pievērsiet uzmanību tam, cik attīstīta ir infrastruktūra. Svarīgs ir viss: gan inženierkomunikācijas, gan ceļi, gan sabiedriskā transporta tuvums, veloceliņi, komunikācijas.
 • Izvērtējiet iespējamos apgrūtinājumus zemes gabalam – vai īpašums nav apgrūtināt ar ielu sarkanajām līnijām, kaimiņu zemes gabalos esošo apbūvi, kas var ietekmēt jaunā būvapjoma novietojumu zemes gabalā, servitūtu, pazemes inženierkomunikācijām. Vestabalt sadarbībā ar arhitektu veiks jebkura zemes gabala priekšizpēti, veicot detalizētu apbūves rādītāju analīzi, ģenplāna risinājumu sagatavi un iespējamo risku analīzi.  
   

Vestabalt pārdošanas speciālisti palīdzēs Jums pārdot un arī iegādāties Jūsu vajadzībām visatbilstošāko zemes īpašumu.

 

Vestabalt piedāvātie zemes īpašumi

Ja plānojat iegādāties zemes gabalu, neatkarīgi no tā vai vēlaties tur būvēt māju sev vai gribat nopirkt zemi kā ilgtermiņa investīciju, katru no piedāvātajiem īpašumiem jāizvēlas ļoti rūpīgi, izanalizējot un pārbaudot visu pieejamo informāciju.

Ir jāzina, kas šajā vietā ir bijis un kas būs, kāds ir zemes izmantošanas mērķis, vai zemes gabalam ir kādi apgrūtinājumi un kādas ir tālākās attīstības potenciāls.

 

Viens no Vestabalt kompānijas darbības virzieniem ir klientu konsultēšana un vispusīga atbalsta nodrošināšana zemesgabalu meklējumos un juridiskā palīdzība pirkšanas un pārdošanas darījumos. Ja vēlaties nopirkt zemi, mūsu nekustamo īpašumu speciālisti, juristi, nodokļu konsultanti un detālplānošanas speciālisti-arhitekti, palīdzēs Jums atrast un izvēlēties īsto zemes gabalu, izmantojot savu ilggadējo pieredzi nekustamo īpašumu jomā.

 

Neatkarīgi no tā vai plānojat iegādāties zemes gabalu privātām vajadzībām vai kā investīciju, mēs Jums palīdzēsim atrast piemērotāko apbūves gabalu vai īpašumu ar zemes platībām.

Vestabalt sludinājumu datu bāzē atradīsiet visa veida zemes gabalus:

 • zeme privātai apbūvei;
 • zeme pie jūras, upes vai ezera;
 • komercapbūves zemes;
 • mežsaimniecības zemes;
 • lauksaimniecības zemes.
 • zeme rūpnieciskai apbūvei
 • zeme ar izstrādātiem attīstības projektiem kā daudzdzīvokļu ēkām, biroju ēkām un noliktavām.
Skatīt
Vestabalt-icon-biroji Created with Sketch.

Biroji

Jauna biroja izvēle nebūt nav tas vienkāršākais uzdevums. Birojs ir uzņēmuma vizītkarte - tas klientiem rada pirmo iespaidu par kompāniju, pilda uzņēmuma reprezentatīvās funkcijas, demonstrē uzņēmuma gaumi un vērtības, kā arī ataino uzņēmuma attieksmi pret  darbiniekiem.

 

Uzņēmuma vadītāji saprot, ka rūpes par saviem darbiniekiem arī paaugstina viņu motivāciju un ceļ darba ražīgumu. Lai piesaistītu un noturētu konkurētspējīgu darbaspēku, uzņēmuma vadītāji arvien vairāk sāk apzināties, cik liela loma ir kvalitatīvām, ērtām un darba specifikai piemērotām biroja telpām. Tādēļ pieprasījums pēc labas kvalitātes, vizuāli pievilcīgām biroja telpām pieaug.

Nomnieki uz šodienu pievērš uzmanību ne tikai telpām un to plānojumam, tehniskajam stāvoklim, bet kopējai videi un papildus servisam –pakalpojumiem, kas tiek piedāvāti no Iznomātāja puses. Ir svarīgi, kāda ir ēkas apsaimniekošana un pārvaldnieka attieksme pret nomniekiem, sniegto papildus pakalpojumu (telpu uzkopšana, tehniskais serviss, konsjeržs, stāvvietas, u.c.) kvalitāte un reaģēšanas ātrums no Iznomātāja. Nomnieki aiz vien vairāk uzmanību pievērš papildus pakalpojumiem tādiem kā ēšanas iespējas biroja ēkā vai tuvākajā apkārtnē, sportošanas un izklaides iespējas un pat tuvumā iespēju iegādāties/izīrēt darbiniekiem arī mājokļus.

 

Lielākais pieprasījums ir pēc 100-250 m2 platības B klases biroja telpām, bet turpina palielināties interese par biroju telpām tieši A klases biroju centros. Tomēr ne visi uzņēmumi vēlas savus birojus ierīkot jaunuzceltajās modernajās biroju ēkās-centros un pieprasītas ir arī biroja telpas ārpus Rīgas centra kā arī biroji ar māksliniecisku auru, kas tiek izveidoti bijušajos rūpnieciskajos rajonos, fabrikās, noliktavu ēkās.

 

Biroju nomas tendences tirgū

Labas kvalitātes biroju telpas Rīgā vienmēr ir bijušas pieprasītas. Lielākais pieprasījums ir pēc vidēja izmēra birojiem pilsētas centrā vai tuvajā centrā ar ērtu piebraukšanu kā darbiniekiem tā arī klientiem. Lai arī autostāvvietu nodrošināšana centra birojiem ir sarežģīta, ir atsevišķas nozares, kam atrašanās Rīgas vēsturiskajā centrā vai Vecrīgā ir būtiskāka par auto stāvvietu pieejamību.

 

Stabils ir pieprasījums pēc labas kvalitātes, respektablām un efektīva plānojuma biroja telpām, ar sabiedriskā transporta piekļuvi un iespēju novietot vismaz 1 mašīnu uz nomātiem 50 m2. Populāras kļūst arī nesen tirgū ienākušās kopā strādāšanas jeb “coworking” biroju telpas. Arvien pieaug pieprasījums pēc fleksibliem birojiem (flexible offices) ar ļoti elastīgu plānojumu un izmantošanas iespējām laikā un telpā. Eksperti prognozē, ka šāda veida biroji Rīgā kļūs arvien pieprasītāki, galvenokārt pieaugošo start-up uzņēmumu vidū.

 

Esam apkopojuši kritērijus, pēc kuriem uzņēmuma vadītāji, kuri vēlas nomāt biroja telpas, meklē potenciālo biroju:

 • ēkas stāvoklis – priekšroka tiek dota jaunceltnēm vai pilnīgi renovētām ēkām;
 • ēkas sistēmas – tiek pievērsta uzmanība inženiersistēmu (apgaismojums, elektroapgāde, siltumapgāde, ventilēšanas, gaisa kondicionēšanas, drošības un piekļuves sistēmas) kontroles, monitoringa, optimizēšanas un atskaišu sistēma iespējām;
 • ēkas struktūra – noteicošie faktori lēmumu pieņemšanai ir griestu augstums, efektīvs plānojums, insolācija, izmantotie apdares materiāli, kā arī ērts, adaptīvs komunikāciju risinājums darbavietu aprīkošanai;
 • atrašanās vieta – ēkas atrodas esošās vai nākotnes biznesa aktivitātes rajona robežās ar ērtām piekļūšanas iespējām;
 • auto novietošana – tiek izvērtēts auto stāvvietas tips (virszemes, pazemes vai daudzlīmeņu) un viesu iespējas novietot auto;
 • ēkas pārvaldīšana – ēkas apsaimniekošanu jāveic profesionālam apsaimniekošanas sniedzējam.

 

Biroju telpu noma

Komerctelpu tirgus vienmēr būs aktīvs, un biroja telpu noma vienmēr būs pieprasīta. Pēdējā laikā biroja tirgus aktivitāte turpina pieaugt, un, lai arī nesen ekspluatācijā tika nodotas vairākas jaunas biroju ēkas Rīgā, pieprasījums turpina pārsniegt piedāvājumu un jaunas, kvalitatīvas un nomnieku prasībām atbilstošas telpas Rīgā vēl joprojām izteikti trūkst.

Biroja telpām ir jākalpo cilvēkiem, kuri tajā strādā, tādēļ to galvenais uzdevums ir būt maksimāli:

 • ergonomiskām;
 • funkcionālām;
 • komfortablām;
 • estētiski harmoniskām.

 

Vestabalt nekustamo īpašumu speciālisti palīdzēs piemeklēt tieši Jums un Jūsu biznesa specifikai atbilstošākās biroja telpas. Mūsu uzņēmuma datubāzē ir atrodams plašs biroju telpu klāsts, sākot ar ekonomiskās klases birojiem, kas sniedz iespēju klientiem izvēlēties sev piemērotus risinājumus atbilstoši iespējām, līdz augstas klases biroju telpām ar moderniem komunikāciju risinājumiem un brīvā tipa plānojumu ar iespēju pielāgot telpas savām vajadzībām. Vestabalt ir plašs biroja telpu piedāvājums kā uz nomu tā arī uz pirkšanu.

Skatīt

Komercobjekti/Namīpašumi

Komercīpašums ir tāds nekustamais īpašums, kurš nes peļņu, ar kura palīdzību tiek plānots gūt peļņu vai kas iegādāts ar mērķi gūt nomas ienākumus. Par komercobjektu parasti tiek uzskatīta tāda ēka, būve vai telpa, kurā tiek veikta komercdarbība vai saimnieciskā darbība, kā arī citas publiskas telpas. Vestabalt apkopotā statistika liecina, ka nemainīgi vispopulārākie, zināmākie un pieprasītākie komercobjekti ir tieši biroji, taču mūsu datu bāzē ir arī citi komercobjektu veidi, kas varētu būt interesanti potenciāliem investoriem:

biroji un tirdzniecības telpas;
ražošanas telpas;
noliktavas un angāri;
namīpašumi;
investīciju objekti;
restorāni, klubi un bāri;
viesnīcas un atpūtas kompleksi.

Klientam, iegādājoties jebkuru no komercobjekta veidiem, mērķis ar šo īpašumu ir gūt ienākumus. Pēc iegādes mērķa, komercobjekti var tikt iedalīti:

Objekti ar mērķi gūt nomas ienākumus;
Objekti, kas paredzēti tālākai attīstībai;
Objekti, kuros tiks attīstīta uzņēmējdarbība.

Nekustamo īpašumu tirgū nereti gadās situācijas, kad viens komercobjekts potenciālajam vai esošajam klientam tiek pozicionēts atšķirīgi vai pat pretrunīgi. Iemesls tam visticamāk ir tas, ka Latvijā šobrīd nav izveidota vienota, pēc noteiktiem kritērijiem veidota, vietējā un starptautiskā tirgū saprotama un izmantojama komercobjektu klasifikācija. Šāda situācija mazina nekustamā īpašuma nozares prestižu, tādēļ vienota komercīpašumu klasifikatora izstrāde būtu ieguvums visiem komercīpašumu tirgus dalībniekiem – kā telpu attīstītājiem, īpašniekiem un investoriem, tā arī nomniekiem.

Komercobjektu pirkšana, pārdošana un noma
Jebkurš komercobjekts ir specifisks nekustamais īpašums. Ja esat nolēmis iegādāties, iznomāt komercobjektu vai pārdot komercobjektu, iesakām vērsties pie attiecīgās nozares speciālista, kas ar savām zināšanā un pieredzi palīdzēs un ļaus izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem.
Vestabalt nekustamo īpašumu aģenti, kas specializējas tieši komercīpašumos, ne tikai palīdzēs un konsultēs Jūs visos ar nomu vai tirdzniecību saistītajos jautājumos, bet arī iepazīstinās Jūs ar jaunumiem un aktuālajām tendencēm komercīpašumu tirgū.
Ja Jums ir komercīpašums
Mēs palīdzēsim Jums iznomāt vai pārdot visdažādākos komercobjektus visā Latvijā ātri un izdevīgi. Mūsu aģentu pieredze, profesionalitāte un uzņēmuma apjomīgā klientu datubāze ļauj mums apgalvot, ka atradīsim nomnieku vai pircēju arī nestandarta un specifiskiem komercīpašumiem. Mēs arī izveidosim Jūsu komercobjektam profesionālu piedāvājumu (sludinājuma apraksts, fotoattēli, plāni u.c.), ko sūtīt potenciālajiem klientiem. Mūsu speciālisti noteiks Jūsu īpašumam piemērotāko mērķauditoriju un izveidos tam reklamēšanas stratēģiju. Uzraudzīsim visu procesu un vadīsim Jūsu īpašuma prezentācijas. Sagatavosim visu nepieciešamo dokumentāciju.
Ja Jūs meklējat komercīpašumu
Mūsu rīcībā ir plaša un daudzveidīga informācija par komercobjektu piedāvājumiem visā Latvijā (arī tādi komercobjekti, kas nav publiski pieejami). Regulāri arī sekojam līdzi objektiem, kas parādās izsoles tirgū. Izsolē pārdodamais nekustamais īpašums ir laba iespēja iegādāties īpašumu par cenu, kas ir zemāka nekā tirgus cena.
Protams, tādi gadījumi, kad pārdod komercobjektu stratēģiski labā vietā, bez „zemūdens akmeņiem” un vēl izdevīgi ir salīdzinoši reti. Tādi komercīpašumi parasti arī tiek pārdoti vai iznomāti salīdzinoši ātri. Tieši tādēļ ir vērts piesaistīt nekustamā īpašuma aģentu, kurš visu laiku seko līdzi jaunākajiem piedāvājumiem un ir informēts par notiekošo tirgū. Nekustamā īpašuma aģents ir sava veida garants, ka Jums interesējošais komercobjekts nonāks līdz Jums, pirms kāds cits jau būs paspējis to iegādāties vai iznomāt.

Skatīt

Nekustamie īpašumi Jums un Jūsu biznesam

Nekustamie īpašumi dalās dzīvojamās un nedzīvojamās platībās un kā vienus tā otrus var iegādāties personīgām vajadzībām vai kā investīciju objektu. Jāatceras, ka nekustamais īpašums, kas tiek izmantots dzīvošanai, netiek uzskaitīts kā investīcija, jo attiecīgajā brīdī tas nes nevis ienākumus, bet rada izdevumus. Peļņu nesošs īpašums – tas ir Jūsu pamatkapitāls!

 

Vai nekustamais īpašums ir laba investīcija?

Labi nekustamie īpašumi kā ilgtermiņa investīcija sevi ir pierādījis un joprojām ir viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem, domājot ne tikai par ģimenes labklājību šodien, bet arī vecumdienām. Ienesīgam nekustamajam īpašumam laika gaitā ir tendence pieaugt vērtībā, tas ir pieprasīts, tā izīrēšana vai iznomāšana nesagādā lielas problēmas, līdz ar to – nodrošina investoram regulārus ikmēneša ienākumus.

Šo iemeslu dēļ, investēšana nekustamajā īpašumā ir populāras visā pasaulē. Iespējams, ka tas ir saistīts ar to, ka tā ir fiziska, redzama un aptaustāma investīcija, kas investoram rada papildus drošības izjūtu.

Nekustamais īpašums kā investīcija, visbiežāk saistās ar labā vietā esoša dzīvokļa iegādi un izīrēšanu. Parasti tas ir dzīvoklis Rīgā, ko vajadzības gadījumā par adekvātu cenu salīdzinoši neilgā laikā būtu iespējams pārdot. Taču gan dzīvojamā, gan nedzīvojamā platība var būt peļņu nesošs īpašums, tie var būt dzīvokļi un biroji, tirdzniecības telpas un noliktavas.


Ja Jūs plānojat iegādāties nekustamo īpašumu kā investīciju, konsultācijas pie nekustamo īpašumu profesionāļa var Jums aiztaupīt nepatīkamus pārsteigumus pēc īpašuma iegādes. Vestabalt speciālisti palīdzēs noteikt Jūsu investīciju virzienu, sniegs detalizētu un objektīvu informāciju par aktualitātēm nekustamā īpašuma tirgus piedāvājumā, konsultēs un sniegs atbalstu visos darījuma posmos, iepazīstinās Jūs ar nekustamā īpašuma tirgus analīzi Latvijā.

 

Vestabalt piedāvātie nekustamie īpašumi

Vestabalt ir uzņēmums ar gandrīz 30 gadu ilgu pieredzi nekustamā īpašuma tirgū. Mēs apvienojam profesionāļus ar ilggadēju pieredzi, lai saviem klientiem sniegtu tikai augstvērtīgus pakalpojumus, garantējot profesionalitāti un darījuma drošību.

Nekustamie īpašumi tiek pārdoti un iznomāti Rīgā un visā Latvijas teritorijā, sākot no dzīvokļiem, nelielām ēkām līdz pat ražošanas, tirdzniecības vai biroju ēku kompleksiem, vienlaikus sniedzot konsultācijas par nekustamā īpašuma realizāciju un novērtējumu.

Vestabalt objektu datu bāzē ir atrodami visa veida nekustamie īpašumi:

 • Dzīvokļi gan jaunajos projektos, gan pirmskara mājās
 • Mājas gan Rīgā, gan reģionos
 • Zeme ikviena vēlmēm un vajadzībām
 • Biroju telpas maziem un lieliem uzņēmumiem
 • Komercobjekti uzņēmējdarbības attīstīšanai
 • Namīpašumi Rīgas centrā

Darījumi ar nekustamo īpašumu vienmēr ir saistīti ar dažādiem riskiem, kas izriet no juridiskiem, tehniskiem un ekonomiskiem faktoriem, tādēļ profesionāla speciālista piesaiste šajā procesā būtu ļoti ieteicama.

Vestabalt nekustamā īpašuma aģenti palīdzēs Jums atrast nekustamo īpašumu dzīvošanai vai biznesam, izvērtējot Jūsu prasības, vēlmes un mērķus.  Mēs saviem klientiem piedāvājam pilnu pakalpojumu klāstu, sākot no praktiskiem padomiem par izdevīgāko nekustamā īpašuma iegādi, un beidzot ar darījuma noformēšanu.