Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Jautā mums: +371 67225555
0
Jūsu favorītu sarakstā nav pievienots neviens objekts
Jūsu favorītu saraksts 0 objekti -/s

/mēn.
Atlases filtrs
Atlasīti: 5
Darījuma veids
Pilsēta
Vieta
Iela
Platība
0 m2 208200 m2 no līdz
Cena
0 1550000 no līdz
Notīrīt visus filtrus
Atlasīti piedāvājumi
Kārtot pēc:
Pēc noklusējuma
Režģis
Saraksts
Kartes skats

Zemes īpašuma veidi

Lietošanas mērķis raksturo zemes pašreizējo izmantošanu vai pašvaldības teritorijas plānojumā (detālplānojumā) norādīto atļauto zemes izmantošanas veidu. Lietošanas mērķi nosaka pašvaldība un spēkā esošais teritorijas plānojums, kurā nekustamais īpašums atrodas.

Lietošanas mērķis raksturo zemes pašreizējo izmantošanu vai pašvaldības teritorijas plānojumā (detālplānojumā) norādīto atļauto zemes izmantošanas veidu. Lietošanas mērķi nosaka pašvaldība un spēkā esošais teritorijas plānojums, kurā nekustamais īpašums atrodas.

Zemes īpašumus pēc to lietošanas mērķa var iedalīt divās kategorijās:

 • Apbūves zeme;
 • Zeme, uz kuras apbūve nav primārā zemes izmantošana.
   

Zeme, uz kuras apbūve nav primārā zemes izmantošana, šo noteikumu izpratnē skaitās lauksaimniecībai, mežsaimniecībai, ūdens objektu, derīgo izrakteņu ieguvei vai dabas pamatnei un rekreācijai izmantotās teritorijas u.c.

Apbūves zeme šo noteikumu izpratnē ir dažāda veida apbūvēta vai vēl neapbūvēta zeme. Apbūvēta zeme, kuru atbilstoši zemes likumīgai izmantošanai izmanto būvju, inženierkomunikāciju vai labiekārtojuma uzturēšanai un neapbūvēta zeme, uz kuru ir izsniegta būvatļauja, uz kuras vietējās pašvaldības teritorijas plānojums paredz apbūvi vai kuru atbilstoši detālplānojumam ir plānots (atļauts) izmantot būvju, inženierkomunikāciju vai labiekārtojuma uzturēšanai.

 

Tomēr populārākais veids kā zemi mēdz iedalīt zemes īpašnieki, kuri pārdod zemi, ir:

 • Privātas apbūves zeme jeb zeme privātai apbūvei,
 • Komercapbūves zeme.
   

Pieprasīta ir gan zeme privātai apbūvei – šo pieprasījumu lielāko tiesu izsaka vietējie iedzīvotāji, gan zeme investīcijām un attīstības projektiem– to galvenokārt izsaka ārvalstu uzņēmēji.

Pēdējā laikā pieaugoša interese no vietējā iedzīvotāja ir par privātās apbūves zemes īpašumiem tuvējā Pierīgā – Baltezers, Berģi, Ādaži, Katlakalns, Mārupe, Jaunmārupe, Ķekava, Garkane.

Patstāvīga un stabila ir arī vēlme no klientu puses pēc zemes iegādes vasaras īpašuma vai lauku māju tālākajai attīstībai- esam novērojuši, ka šajā kategorijā visvairāk skatījumu saņem sludinājumi, kur pārdod zemi pie jūras un Latvijas upēm.  Vispieprasītākās vietas pēc brīvdienu īpašumiem ir Jūrkalne, Kolka, Pāvilosta, Liepāja, Saulkrasti, Lapmežciems, Ragaciems, Mērsrags, Engure.

 

Zeme kā investīcija

Nekustamais īpašums kā ilgtermiņa investīcija sevi ir attaisnojusi jau vairāku desmitu gaidu laikā un ir viens no populārākajiem ieguldījumu-investīciju veidiem. Investori bieži izvēlas ieguldīt tieši zemes gabalu iegādē – starp tādām varētu būt lauksaimniecības zeme, meži, zemes iegāde stratēģiski nozīmīgā vietā, u.c.

 

Pareizā vietā un par pareizi noteiktu iegādes cenu nopirkta zeme dod investoram lielu attīstības un peļņas potenciālu, ar salīdzinoši nelieliem riskiem: zeme nevar zaudēt vērtību kā vērtspapīri – tā nevar novecot, nolietoties vai sagrūt.  

 

Vēlamies dalīties ar dažiem vienkāršiem ieteikumiem, kas palīdzēs tiem, kuri vēlas pirkt zemi Latvijā:

 • Pareizi izvēlēta stratēģiska atrašanās vieta. Atrašanā vieta zemei, tāpat kā jebkuram nekustamajam īpašumam ir šī īpašuma vissvarīgākais kritērijs.
 • Izvēloties zemi dzīvojamai apbūvei, ļoti svarīga ir apkārtne: kaimiņi, tuvumā esošā infrastruktūra un pieejamās komunikācijas, attālums līdz centram. Ja runa ir par zemi komerciālajai apbūvei, tad kritēriji, kas ņemami vērā, ir atļautie apbūves rādītāji, intensitāte un atļautais stāvu skaits, piebraukšanas ērtums, atrašanās vietas stratēģiskais nozīmīgums ilgtermiņā, transporta plūsmas intensitāte. Vērtīgi būtu noskaidrot teritorijas kopējos plānotos attīstības plānus un lielākos attīstības/infrastruktūras projektus kādi plānojas tuvumā.
 • Infrastruktūra. Vienmēr pievērsiet uzmanību tam, cik attīstīta ir infrastruktūra. Svarīgs ir viss: gan inženierkomunikācijas, gan ceļi, gan sabiedriskā transporta tuvums, veloceliņi, komunikācijas.
 • Izvērtējiet iespējamos apgrūtinājumus zemes gabalam – vai īpašums nav apgrūtināt ar ielu sarkanajām līnijām, kaimiņu zemes gabalos esošo apbūvi, kas var ietekmēt jaunā būvapjoma novietojumu zemes gabalā, servitūtu, pazemes inženierkomunikācijām. Vestabalt sadarbībā ar arhitektu veiks jebkura zemes gabala priekšizpēti, veicot detalizētu apbūves rādītāju analīzi, ģenplāna risinājumu sagatavi un iespējamo risku analīzi.  
   

Vestabalt pārdošanas speciālisti palīdzēs Jums pārdot un arī iegādāties Jūsu vajadzībām visatbilstošāko zemes īpašumu.

 

Vestabalt piedāvātie zemes īpašumi

Ja plānojat iegādāties zemes gabalu, neatkarīgi no tā vai vēlaties tur būvēt māju sev vai gribat nopirkt zemi kā ilgtermiņa investīciju, katru no piedāvātajiem īpašumiem jāizvēlas ļoti rūpīgi, izanalizējot un pārbaudot visu pieejamo informāciju.

Ir jāzina, kas šajā vietā ir bijis un kas būs, kāds ir zemes izmantošanas mērķis, vai zemes gabalam ir kādi apgrūtinājumi un kādas ir tālākās attīstības potenciāls.

 

Viens no Vestabalt kompānijas darbības virzieniem ir klientu konsultēšana un vispusīga atbalsta nodrošināšana zemesgabalu meklējumos un juridiskā palīdzība pirkšanas un pārdošanas darījumos. Ja vēlaties nopirkt zemi, mūsu nekustamo īpašumu speciālisti, juristi, nodokļu konsultanti un detālplānošanas speciālisti-arhitekti, palīdzēs Jums atrast un izvēlēties īsto zemes gabalu, izmantojot savu ilggadējo pieredzi nekustamo īpašumu jomā.

 

Neatkarīgi no tā vai plānojat iegādāties zemes gabalu privātām vajadzībām vai kā investīciju, mēs Jums palīdzēsim atrast piemērotāko apbūves gabalu vai īpašumu ar zemes platībām.

Vestabalt sludinājumu datu bāzē atradīsiet visa veida zemes gabalus:

 • zeme privātai apbūvei;
 • zeme pie jūras, upes vai ezera;
 • komercapbūves zemes;
 • mežsaimniecības zemes;
 • lauksaimniecības zemes.
 • zeme rūpnieciskai apbūvei
 • zeme ar izstrādātiem attīstības projektiem kā daudzdzīvokļu ēkām, biroju ēkām un noliktavām.
Lasīt vairāk
Lasīt mazāk