Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Jautā mums: +371 67225555
0
Jūsu favorītu sarakstā nav pievienots neviens objekts
Jūsu favorītu saraksts 0 objekti -/s

/mēn.

Izdarot izvēli par dzīvokļa iegādi, Pircējiem ir svarīgi izvērtēt, vai izvēlētais īpašums ir ar pieaugošu vērtību ilgtermiņā. Ko izvēlēties labāk – ‘’Jauno projektu’’ vai dzīvokli Rīgas centrā?

Šodien nekustamā īpašuma tirgū viens no galvenajiem izaicinājumiem jauno projektu attīstītājiem ir atrast ekonomiski piemērotākos būvniecības risinājumus, lai spētu pircējiem piedāvāt dzīvokļu gala pārdošanas cenu, kas ir konkurētspējīga un atbilstoša pašreizējai maksātspējai. SIA “Vestabalt” nekustamo īpašumu projektu vadības daļa, konsultējot vairākus projektu attīstītājus un veicot finanšu analīzi, norāda, ka, ņemot vērā zemes iegādes cenu, nepieciešamo ieguldījumu infrastruktūras izbūvē un labiekārtojumā, aktuālās būvniecības izmaksas un projektēšanas izmaksas, šodien pašizmaksa ekonomiskās klases projektam jau sastāda 2000 – 2200 eiro par kvadrātmetru. Tāpēc pēdējos gados ir novērojama tendence, ka attīstītāji ir projektē un būvē aizvien mazākas platības dzīvokļus, taupa uz labiekārtojuma elementiem un daudzi no jaunajiem projektiem tagad tiek celti kā ekonomiskās klases projekti, atsakoties no oriģināliem un interesantiem fasāžu risinājumiem, augstākiem griestiem dzīvokļos, kvalitatīviem un pārdomātiem labiekārtojuma elementiem pieguļošajās teritorijās. Diemžēl varu apgalvot, ka daudzos jaunajos projektos piedāvātie plānojumi ir par šauru, lai spētu nodrošināt kvalitatīvu dzīves telpu ilgtermiņā, kur ir vieta visu mēbeļu funkcionālai izvietošanai un mantu glabāšanai. Esam atgriezušies pie padomju perioda tipveida dzīvokļiem mūslaiku izpildījumā.
Tas liek uzdot jautājumu, vai šādi projekti ir ar pieaugošu un stabilu vērtību ilgtermiņā? Vienlaikus šodien pircējiem ir labvēlīgs laiks, rūpīgi izpētot piedāvājumu, atrast dzīvokļus vēsturiskās Rīgas centra ēkās, kas tiek piedāvāti iegādei par patiesi pievilcīgām cenām. Dzīvokļi vēsturiskos namīpašumos ir ar pieaugošu vērtību ilgtermiņā, protams, ar nosacījumu, ka ēka tiek pienācīgi apsaimniekota, uzturēta un uzlabota.

SIA “Vestabalt” pārdošanas konsultants Maikls Ervīns Goršanovs, strādājot gan ar dzīvokļu realizāciju jaunajos projektos, gan ar īpašumu pārdošanu Rīgas centra namīpašumos, uzsver, ka pircējiem ir svarīgi izvērtēt izvēlētā īpašuma atbilstību ģimenes vajadzībām ilgtermiņā, kā arī pie iegādes uzdot jautājumu, vai brīdī, kad īpašums pēc gadiem būs jāpārdod, to būs iespēja pārdot par augstāku summu, kā tas ir sākotnēji iegādāts? Rīgas vēsturiskais centrs, kas ir UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, lielāks nepaliks, pirmskara gados celtās skaistās jūgendstila, eklektisma ēkas neviens nespēj kopēt vai atdarināt, un tā ir unikāla kultūrvēsturiska vērtība. Dzīvokļi vēsturiskajās ēkās atšķiras no jaunajiem projektiem ar 3 m un vairāk augstiem griestiem, plašākām dzīvojamajām telpām, greznākām kāpņu telpām un ēku fasādēm, un tādiem vēsturiskajiem akcentiem dzīvokļos kā vēsturiski koka logi, autentiskas grīdas, kamīni un griestu rotājumi, kas vēl daudzos Rīgas namīpašumu dzīvokļos ir saglabājušies. Tās ir detaļas, kas dzīvokļus vēsturiskajās ēkās padara unikālus un pievieno vērtību ilgtermiņā. Maikls Ervīns Goršanovs uzsver, ka ir svarīgi, izdarot izvēli par labu dzīvokļa iegādei vēsturiskā ēkā, padziļināti izpētīt ēkas kopējo tehnisko stāvokli (ēkas pamati, nesošās ēkas konstrukcijas vai ēka ir pienācīgi pārvaldīta pēdējos gadus), saprast kāds ir ēkas pārvaldīšanas – apsaimniekošanas juridiskais modelis un pievērst uzmanību, vai ēka ir vai nav sadalīta dzīvokļu īpašumos.
Piedāvājumā šobrīd ir daudzi dzīvokļi, kur, ar oriģināliem interjera risinājumiem un minimāliem papildus ieguldījumiem īpašuma kosmētiskajā remontā, restaurācijā ir iespēja radīt pievienoto vērtību dzīvoklim, iegūstot patiesi kvalitatīvu dzīves telpu ilgtermiņā. Savukārt, izdarot izvēli par labu dzīvokļa iegādei kādā no jaunajiem projektiem, ir svarīgi izvērtēt projekta kopējo konceptu un stāstu ilgtermiņā, arhitekta un attīstītāja sākotnējo attīstības vīziju un pievienoto vērtību, ar ko izvēlētais projekts atšķirsies pēc gadiem desmit no visiem pārējiem.

 

Esam jums sagatavojuši ieskatu uz dažiem šodien aktuālākajiem dzīvokļu piedāvājumiem Rīgas vēsturiskajā centrā.

https://www.vestabalt.lv/nekustamie-ipasumi/dzivokli/skolas-38/
https://www.vestabalt.lv/nekustamie-ipasumi/dzivokli/lacplesa-21-7/
https://www.vestabalt.lv/nekustamie-ipasumi/dzivokli/ausekla-6a/
https://www.vestabalt.lv/nekustamie-ipasumi/dzivokli/vilandes-12-4/
https://www.vestabalt.lv/nekustamie-ipasumi/dzivokli/dzirnavu-72/
https://www.vestabalt.lv/nekustamie-ipasumi/dzivokli/barona-49/
https://www.vestabalt.lv/nekustamie-ipasumi/dzivokli/baznicas-27-29/

 

Zvani un vienosimies par dzīvokļu apskati Tev ērtā laikā!

Maikls Ervīns Goršanovs
+371 27321652 | maikls@vestabalt.lv

Atpakaļ
Iepriekšējais raksts

Vestabalt sveiciens 8. martā!