Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Jautā mums: +371 67225555
0
Jūsu favorītu sarakstā nav pievienots neviens objekts
Jūsu favorītu saraksts 0 objekti -/s

/mēn.

SIA “Vestabalt” informē ēku dzīvokļu īpašniekus par pieejamajām līdzfinansējuma programmām ēku atjaunošanai un tehniskā stāvokļa uzlabošanai 2024.-2025.gadā.

SIA “Vestabalt” valdes locekle Līga Plaude-Stukovenko uzskata, ka ēku apsaimniekotājiem ir jābūt aktīvākiem un ir jāinformē dzīvokļu īpašnieki savlaicīgi par iespējām piesaistot līdzfinansējumu uzlabot ēku tehnisko stāvokli, kas vēl joprojām ļoti daudz ēkām ir slikts un pat kritisks. Dzīvokļu īpašniekiem ir jābūt atbildīgiem un aktīviem ar izpratni par to, ka tā ir dzīvokļu īpašnieku atbildība rūpēties par sev piederošā īpašuma tehniskā stāvokļa uzturēšanu labā tehniskajā stāvoklī ilgtermiņā kā arī esošo problēmu savlaicīgu risināšanu un nevis atlikšanu, kas var būtiski samazināt piederošā īpašuma vērtību kā arī viennozīmīgi palielināt izmaksas, kas būs saistītas ar remontdarbu veikšanu.

Lai pieteiktos šiem konkursiem un pretendētu uz pašvaldības līdzfinansējumu, jau šobrīd ēkās jābūt pieņemtiem dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumiem un būvniecības iecerēm jābūt gatavām iesniegšanai līdzfinansējumu saņemšanai. Jāatceras, ka darbu veikšanai finansējums vispirms jānodrošina dzīvokļu īpašniekiem pašiem – no uzkrājuma fonda, veicot savus līdzmaksājumus vai izmantojot kredītu mājai kopumā. Pašvaldība līdzfinansējumu izmaksā pēc darbu pabeigšanas un finanšu atskaišu pārbaudes.

–  Līdz 16.02.2024. var iesniegt pieteikumus konkursam “Rīgas līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma un dzīvojamo māju fasāžu saglabāšanai 2024. gadā”. Nepieciešams būvvaldē saskaņots būvprojekts ar izpildītiem būvniecības uzsākšanas nosacījumiem. Konkursa kārtībā pieejams līdzfinansējums 20 000 – 30 000 EUR apmērā fasāžu atjaunošanai, kultūras pieminekļos – arī jumtu vai logu atjaunošanai, kā arī mazajā programmā – līdz 5000 EUR atsevišķu fasādes elementu vai logu atjaunošanai.

–  Tāpat līdz 16.02.2024. tiek gaidīti pieteikumi konkursa “Rīgas līdzfinansējums mazā labiekārtošanas projekta īstenošanai 2024. gadā”. Šajā programmā ar līdzfinansējumu līdz 10 000 EUR apmērā tiek atbalstīta esoša teritorijas labiekārtojuma atjaunošana – esošo atkritumu novietņu remonts, zālienu, celiņu, apstādījumu atjaunošana, esošo ārējo inženiertīklu atjaunošana, atsevišķu soliņu, bērnu rotaļu iekārtu uzstādīšana. Šie darbi jāveic līdz 15.11.2024.

–  Līdz 10.05.2024. vēl var paspēt sagatavot un saskaņot būvprojektus un iesniegt pieteikumus konkursam “Rīgas līdzfinansējums dzīvojamo māju atjaunošanai 2025. gadā”. Uz pieteikuma iesniegšanas brīdi vajadzīgs, lai siltināšanas vai atjaunošanas būvprojekts būtu saskaņots būvvaldē, bet dokumentus par būvnieka izvēli un BUN izpildi jānodrošina līdz 02.09.2024.

Divgadīgajā programmā tiek piedāvāts līdzfinansējums līdz 50 000 EUR energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem, kas aptver fasāžu, jumtu, pamatu siltināšanu, logu un ārdurvju nomaiņai, apkures sistēmu pārbūvei vai nomaiņai saskaņā ar prioritātēm kādas paredzētas energosertifikātā, un tam pievienotajā Pārskatā par ekonomiski pamatotiem energoefektivitāti uzlabojošiem pasākumiem.

Līdz 30 000 EUR līdzfinansējums paredzēts ēkas nesošo un norobežojošo konstrukciju tehniskā stāvokļa bīstamības novēršanai atbilstoši ēkas tehniskās apsekošanas atzinumā norādītajām prioritātēm un rekomendācijām.

–  Līdz 10.05.2024. iesniedzami Lielie teritorijas labiekārtojuma projekti konkursam “Rīgas līdzfinansējums dzīvojamo māju atjaunošanai 2025. gadā”. Nepieciešams saskaņots labiekārtojuma projekts ar izpildītiem BUN, paredzot darbu izpildi 2025.gadā līdz 15.11.2025.  Lielajā labiekārtojuma programmā ar līdzfinansējumu līdz 30 000 EUR apmērā tiek atbalstīta jaunu atkritumu novietņu uzstādīšana, jaunu inženiertīklu pieslēgumu izbūve zemesgabala robežās, esošo celiņu pārbūve vai jaunu celiņu, stāvvietu izbūve, kā arī kompleksi labiekārtošanas darbi.

Plašāka informācija un visi konkursu nolikumi un dokumentu paraugi pieejami https://atjauno.riga.lv/

Tām dzīvojamām ēkām, kas vēl tikai gatavojas veikt uzlabojumus, Rīgas Enerģētikas aģentūra piedāvā līdzfinansējumu tehniskās dokumentācijas izstrādei līdz 800 EUR energosertifikātam un līdz 1100 EUR tehniskās apsekošanas atzinumam, nepārsniedzot 70% no izmaksām. Būtiski, ka uz šī līdzfinansējuma saņemšanai nevar pieteikties pārvaldnieki/apsaimniekotāji, bet ir gaidītas dzīvokļu īpašnieku biedrības. Vairāk informācijas šeit: https://rea.riga.lv/lv/lapas/energoefektivitate

Vēl paspēt var arī piesaistīt ALTUM finansiālo atbalstu programmā “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte 2022-2026”. Atbalsta apjoms ir 49% no projekta attiecināmajām izmaksām bez PVN – kapitāla atlaides veidā, kas tiek novirzīts kredītiestādes aizdevuma pamatsummas dzēšanai. ALTUM programmas noslēgums ir 2026.gada 31.marts. Būvdarbiem un atskaitēm paredzot aptuveni 12 mēnešus, bet paša būvprojekta un ALTUM dokumentācijas sagatavošanai – arī ne mazāk kā 12 mēneši, skaidrs, ka dzīvokļu īpašniekiem lēmumi par piedalīšanos ALTUM programmā un projektēšanas uzsākšanu ir jāpieņem nekavējoties! Visa informāciju par ALTUM nosacījumiem atrodama mājas lapā https://www.altum.lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/daudzdzivoklu-maju-energoefektivitate-2022-2026/ 

Pēdējos gados ir novērojams tas, ka pirms dzīvokļa iegādes potenciālie pircēji pievērš aiz vien vairāk uzmanību ēku kopējam tehniskajam stāvoklim un ne tikai iekšējai apdarei pašā dzīvoklī. Potenciālajiem pircējiem ir svarīgi zināt ēkas nesošo konstrukciju stāvokli, stāvvadu tehnisko stāvokli, ēkas energoefektivitātes līmeni, kas ir saistīts ar turpmākajiem ikmēneša uzturēšanas izmaksām un pirms iegādes aiz vien biežāk potenciālie pircēji interesējas vai ēkai ir veikts tehniskais apsekojums, kādi ir bijuši pēdējie ieguldījumi ēkā un interesējas arī par plānotajiem veicamajiem darbiem uz nākošajiem gadiem. Profesionālam ēku apsaimniekotājam pārzinot ēkas aktuālo tehnisko stāvokli, ņemot vērā ēku ikgadējo nolietojumu ir jābūt sagatavotam darbu plānam vismaz nākošajiem 5 gadiem. Diemžēl daudz ēkās, kuras arī Vestabalt pārņem apsaimniekošanā tehniskais stāvoklis ir slikts, kas ir rezultāts tam, ka vairāku gadu periodā nav veikts darbs pie problēmu savlaicīgas risināšanas un defektu novēršanas.

Ja Jums ir jautājumi par Jūsu īpašuma tehnisko stāvokli un ir aktuāla līdzfinansējuma piesaiste Jums piederošajai ēkai-īpašumam, zvaniet SIA “Vestabalt” pārvaldīšanas daļai +371 67225555 un mēs Jums palīdzēsim ar labākā iespējamā finansējuma izvērtējumu un piesaisti.  

Lāčplēša ielas 21 vēsturisko koku logu atjaunošana.

Ēkas siltināšana Raunas ielā 36.

Fasādes atjaunošana Veru ielā 5.

Atpakaļ
Iepriekšējais raksts

Cenu aptauja nekustamajam īpašumam - Ezerkrasta iela 19B, Sunīši

Nākamais raksts

SIA “Vestabalt” uzsāk dzīvokļu izīrēšanu īres namā Rīgas vēsturiskajā centrā, Pulkveža Brieža ielā 10.